Polgármesteri döntések veszélyhelyzetben

Látogatók

Oldalainkat 173 vendég és 0 tag böngészi

VEREB VITÉZ NAP - MÁJUS 9.

A sors iróniája, hogy most 2020. május 9-e szombatra esik. 1853-ban ezen a napon találták meg településünk határában a honfoglalás kori sírt.

2009 óta ünnepség keretében koszorúzzuk meg az emlékhelyet. Az ünnepséget megtartani nem lehet, de emlékezni szabad. Emlékezhetünk az elmúlt Vereb Vitéz Napokra, aminek időtartama, programja minden esetben a pályázati forrásoktól és a jó szándékú adományozók nagylelkűségétől változott évről-évre. Ahogy mi változunk, úgy változott a program hívők lelkesedése, hozzáállása az eseményhez.

Szerencsére mindig volt és remélem, vannak közöttünk olyanok, akiknek fontos a múlt, a múlt tanulságai és az emlékezés.

Számomra minden önkormányzati rendezvény legkellemesebb része az, amikor köszönetemet kell kifejezni azoknak, akik itt helyben, Vereben tettek, tesznek azért, hogy otthonosan, kellemesen, szeretve, tisztelve érezzük magunkat.

Arról, hogy nem csak pénz kérdése egy rendezvény sikere. A tavalyi Vereb Vitéz Napi családi nap erről győzött meg.

Jó volt a természettel teljes összhangban játszó, önfeledt gyermekeket családjuk körében vidámnak látni. Mindenki megpróbált ott megnyugodni és a pillanatnyi gondtalanság állapotát teljes mértékben átélni.

Okosok arról írnak, beszélgetnek világszerte, hogy már semmi sem lesz olyan, mint a járvány előtt. Lehet, nem kívánok ez ügyben bölcselkedni. Azt tudom, az ember társas lény, közösségben tud igazán kiteljesedni, igazán szeretni, jót cselekedni.

Kívánom minden verebi lakosunknak, hogy találja meg azt a közösséget, ahol igazán tudja kamatoztatni képességeit, tud segíteni és jól érzi magát! Aki pedig úgy dönt, hogy ezen képességeit a család teljesen lefoglalja, annak kívánom, hogy éljen nagyon boldog, örömteli, teljes életet, erőben, egészségben.

Vereb Vitéz Napja egyik kiemelt programja volt évről-évre a Vereb Tiszteletbeli Polgára cím átadása 2010-től. Olyan nem verebi állandó lakóhellyel rendelkező polgárok kapták, akik munkájukkal jó hírét vitték településünknek, támogatták rendezvényeinket, segítettek bennünket. Az is a hagyomány része, hogy minden rendezvényünkre meghívjuk őket. Álljon itt nevük az utókornak és azon közösségeknek, akik a jövőben településünk életének motorjai lesznek:

2010.

 • Jánosi András
 • Dr. Prof. Akad. Kovács Ferenc /elhunyt 2015.
 • Lőrincz Péter
 • Mati Károly
 • Dr. Selmeczi László
 • Dr. Somogyi Győző
 • Szalai Attila
 • Dr. Szentgyörgyi Zsuzsa
 • Szilágyi Zoltán
 • Woth Imre Koronaőrök Egyesületének Elnöke és a Magyar Koronaőrök Egyesülete

2011.

 • Dr. Bálint Sándor
 • Dr. Kassai Tibor
 • Dr. Négyesi Lajos
 • Pók Béla
 • Szauerwein Tibor

2012.

 • Galovtsik Erik
 • Joháczi József
 • Joháczi Józsefné Etelka
 • Réti (Ruppert) Iván
 • Váli Hunok – Berecz Botond
 • Wenzelné Vigh Maya

2013.

 • vitéz Hajdú Szabolcs
 • Hajdú Zsuzsanna
 • Kajdi Géza
 • Kajdi László
 • Nyárainé Boromisza Klára

2014.

 • Pálfi János
 • Wirth Kálmán
 • Wirth Kálmánné Csikvári Katalin

2015.

 • Kelemen Endre
 • Dr. Pauli Szilárd

2016.

 • Erdő János
 • Miklós János
 • Tolcsvay Béla
 • Wagner Péter

2017.

 • Éger László
 • Dr. Fülöp Gyula (elhunyt 2019. 12. 25.)

2018.

 • vitéz Bozó József
 • Pentelei Szittya Íjászok

2020.

 • Jónás Krisztina
 • Németh Pál

Nekik tiszta szívemből kívánok jó egészséget és ígérem, amint lehet, szeretettel várjuk őket továbbra is a rendezvényeinkre.

Minden verebi lakosunknak, magamnak is kívánok egy nyugodtabb, békésebb, boldogabb életet.

Egy okos szerint ez akkor sikerülhet igazán, ha a fejünkön levő koronát és a hátunkon cipelt keresztet sikerül letennünk.

Sikerüljön! Úgy legyen!

Kurcz Mária polgármester

 

E-ügyintézés

E-ügyintézés

Keresés